free celebrity sex videos
nude celebrities
free celebrity sex videos
Opis i wartościowanie stanowisk w administracji publicznej

Cel szkolenia:

• Szczegółowe zapoznanie uczestników z procesem opisywania i wartościowania stanowisk pracy w administracji publicznej.
  • Poznanie przez uczestników możliwości i ograniczeń tych procesów.
  • Zdobycie praktycznych umiejętności opisywania i wartościowania stanowisk pracy w administracji publicznej.

Uczestnicy szkolenia zdobędą:

• Wiedzę i umiejętności pozwalające na przygotowanie prawidłowego opisu stanowiska pracy.
  • Wiedzę na temat różnorodnych metod wartościowania stanowisk pracy w administracji publicznej.
  • Umiejętność praktycznego wykorzystania wybranych metod wartościowania stanowisk pracy w administracji publicznej.
  • Zdolność wykorzystania wyników procesu opisów i wartościowania pracy w obszarze wynagradzania.
  • Możliwość kontaktu z prowadzącym zajęcia, który pełnił funkcje doradcze i szkoleniowe w szeregu procesów opisywania i wartościowania stanowisk.

Program szkolenia:

1. Proces analizy pracy jako podstawa tworzenia opisów stanowisk pracy.
  2. Praktyka przygotowania opisów stanowisk pracy (na podstawie przykładów z administracji publicznej).
  3. Najczęściej popełnianie błędy opisywania stanowisk pracy i sposoby ich ograniczania.
  4. Proces i metody wartościowania pracy.
  5. Nieanalityczne metody wartościowania pracy – założenia procesu wartościowania i ćwiczenia praktyczne (metoda porównywania parami oraz klasyfikacyjna).
  6. Analityczno-punktowe metody wartościowania pracy – założenia procesu wartościowania oraz ćwiczenia praktyczne.
  7. Błędy i bariery procesu wartościowania oraz sposoby ich ograniczania.
  8. Wykorzystanie wyników wartościowania pracy w obszarze wynagradzania pracowników (tabele zaszeregowań, taryfikatory pracy i płacy, widełki płacowe).
  9. Wartościowanie kompetencji pracowników.

Metody szkoleniowe:

Omawiane zagadnienia zostaną zilustrowane prezentacją multimedialną z licznymi przykładami. Forma prowadzonych zajęć ma na celu zaktywizowanie uczestników szkolenia i danie im możliwości praktycznego przećwiczenia uzyskanej wiedzy i umiejętności.